Sprawy zdrowotne dziecka – Internetowe Konto Pacjenta

Sprawy zdrowotne dziecka – Internetowe Konto Pacjenta

Zapewne nie widzisz wcale dziecka, prawdopodobnie nic nie wiesz co u niego się dzieje… Informatyzacja szkół, państwa daje przynajmniej dostęp do minimum informacji o własnym dziecku. Warto to wykorzystać.

Internetowe Konto Pacjenta to oficjalny internetowy portal rządowy (służby zdrowia), w którym można się bezpłatnie zarejestrować i co najważniejsze – mieć dostęp do konta pacjenta NFZ swojego dziecka.

Co to daje?

Widzisz w serwisie wszystkie recepty wystawiane dziecku (pełną treść recepty, czyli także na jakie leki). Dostępne są skierowania i diagnoza stawiana przez lekarza. Gdy pojawi się nowa recepta lub skierowanie otrzymujesz je także w formie powiadomienia email.

Poza tym, że wiesz co nieco co dzieje się z twoim dzieckiem to także wiesz kiedy alienatorka perfidnie kłamie, np. że dziecko jest chore. Albo że wyjechało na wakacje podczas gdy jest chore i właśnie było na wizycie lekarskiej dwie ulice dalej.

Po kolejne – gdy padną absurdalne zarzuty, że nie interesujesz się dzieckiem – możesz wyciągnąć dowód na to, że robisz wszystko co tylko możesz w tym zakresie.

Jak to zrobić?

Nic skomplikowanego. Wejdź na pacjent.gov.pl i zaloguj się do IKP (Internetowego Konta Pacjenta). Poniżej zrzuty ekranu jak się za to zabrać. Jeden warunek – dziecko musi być zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego u ciebie w miejscu pracy. W innym wypadku możesz widzieć konto dziecka w IKP ale tylko jeśli matka twojego dziecka nada do niego dostęp twojemu kontu.

Internetowe Konto Pacjenta - logowanie
Internetowe Konto Pacjenta - dzieci
Internetowe Konto Pacjenta - dzieci
Internetowe Konto Pacjenta - konto dziecka

Przykładowe powiadomienie email z IKP

IKP powiadomienia email recepta

Zobacz podobne wpisy:

Ojciec

4 komentarze/y do “Sprawy zdrowotne dziecka – Internetowe Konto Pacjenta

 1. Czy jeśli mama dziecka udostępni wgląd do konta dziecka to będą widoczne tylko dane i wizyty lekarskie dziecka czy matki również?

  1. Może nadać dostęp do konta dziecka i tylko do konta dziecka.
   I jeszcze podkreślę – jak masz dziecko zgłoszone w pracy do ubezpieczenia zdrowotnego to nie musisz o nic prosić matki i powinieneś po prostu mieć dostęp do konta dziecka.
   Pzdr.

   1. Ja jestem na KRUS a matka w ZUS. Chciałem przepisać do siebie ale musiałbym robić dużo zamieszania i po cichu się nie dało. Obecnie mam zapis prawa dostępu do tych informacji lecz dostałem odpowiedź od matki że nie udostępni bo zobaczę jej dane i stad padło moje pytanie. Jeszcze zadzwonię na infolinię IKP aby się upewnić. Dzięki za odp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *