Sprawy zdrowotne dziecka – Internetowe Konto Pacjenta

Sprawy zdrowotne dziecka – Internetowe Konto Pacjenta

Zapewne nie widzisz wcale dziecka, prawdopodobnie nic nie wiesz co u niego się dzieje… Informatyzacja szkół, państwa daje przynajmniej dostęp do minimum informacji o własnym dziecku. Warto to wykorzystać.

Internetowe Konto Pacjenta to oficjalny internetowy portal rządowy (służby zdrowia), w którym można się bezpłatnie zarejestrować i co najważniejsze – mieć dostęp do konta pacjenta NFZ swojego dziecka.

Co to daje?

Widzisz w serwisie wszystkie recepty wystawiane dziecku (pełną treść recepty, czyli także na jakie leki). Dostępne są skierowania i diagnoza stawiana przez lekarza. Gdy pojawi się nowa recepta lub skierowanie otrzymujesz je także w formie powiadomienia email.

Poza tym, że wiesz co nieco co dzieje się z twoim dzieckiem to także wiesz kiedy alienatorka perfidnie kłamie, np. że dziecko jest chore. Albo że wyjechało na wakacje podczas gdy jest chore i właśnie było na wizycie lekarskiej dwie ulice dalej.

Po kolejne – gdy padną absurdalne zarzuty, że nie interesujesz się dzieckiem – możesz wyciągnąć dowód na to, że robisz wszystko co tylko możesz w tym zakresie.

Jak to zrobić?

Nic skomplikowanego. Wejdź na pacjent.gov.pl i zaloguj się do IKP (Internetowego Konta Pacjenta). Poniżej zrzuty ekranu jak się za to zabrać. Jeden warunek – dziecko musi być zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego u ciebie w miejscu pracy. W innym wypadku możesz widzieć konto dziecka w IKP ale tylko jeśli matka twojego dziecka nada do niego dostęp twojemu kontu.

Internetowe Konto Pacjenta - logowanie
Internetowe Konto Pacjenta - dzieci
Internetowe Konto Pacjenta - dzieci
Internetowe Konto Pacjenta - konto dziecka

Przykładowe powiadomienie email z IKP

IKP powiadomienia email recepta

Zobacz podobne wpisy:

Ojciec

10 komentarz do “Sprawy zdrowotne dziecka – Internetowe Konto Pacjenta

 1. Czy jeśli mama dziecka udostępni wgląd do konta dziecka to będą widoczne tylko dane i wizyty lekarskie dziecka czy matki również?

  1. Może nadać dostęp do konta dziecka i tylko do konta dziecka.
   I jeszcze podkreślę – jak masz dziecko zgłoszone w pracy do ubezpieczenia zdrowotnego to nie musisz o nic prosić matki i powinieneś po prostu mieć dostęp do konta dziecka.
   Pzdr.

   1. Ja jestem na KRUS a matka w ZUS. Chciałem przepisać do siebie ale musiałbym robić dużo zamieszania i po cichu się nie dało. Obecnie mam zapis prawa dostępu do tych informacji lecz dostałem odpowiedź od matki że nie udostępni bo zobaczę jej dane i stad padło moje pytanie. Jeszcze zadzwonię na infolinię IKP aby się upewnić. Dzięki za odp.

     1. Też z automatu. Pewnego dnia po prostu przyszła mi e-recepta na maila.

  1. Dobrze, że masz takie doświadczenie i super, że się podzieliłeś. Na pewno niektórzy skorzystają z tego info. Ja znałem wyłącznie drogę gdzie „z automatu”, systemowo można dostać ten dostęp. Dobrze, że zwykłym wnioskiem też się da. Tak powinno być.

  2. Potwierdzam, u mnie dziecko było zgłoszone w ZUSie przy matce, oczywiście nie zgodziła się na udostępnienie jej konta mojej osobie, ale jest oficjalna procedura dzięki, której można uzyskać taki dostęp mimo braku zgody matki.

   Oczywiście dla zainteresowanych mogę podpowiedzieć jak to zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *