Przykładowa opinia OZSS

Przykładowa opinia OZSS

Zastanawiałeś się jak może wyglądać opinia wydana przez Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów (OZSS)? Na pewno. A nawet jeśli już taką widziałeś, warto poznać kolejną. Będziesz lepiej rozumiał mechanizm, na co zwracać uwagę. W tym wpisie tylko opinia, a rozwinięcie tematu we wpisie o OZSS.

Podobne wpisy

Poniżej pełna treść opinii. Możesz także pobrać opinię OZSS w wersji w pdf – 15 stron.

OZSS opinia przykładowa str. 1
OZSS opinia przykładowa str. 2
OZSS opinia przykładowa str. 3
OZSS opinia przykładowa str. 4
OZSS opinia przykładowa str. 5
OZSS opinia przykładowa str. 6
OZSS opinia przykładowa str. 7
OZSS opinia przykładowa str. 8
OZSS opinia przykładowa str. 9
OZSS opinia przykładowa str. 10
OZSS opinia przykładowa str. 11
OZSS opinia przykładowa str. 12
OZSS opinia przykładowa str. 13
OZSS opinia przykładowa str. 14
OZSS opinia przykładowa str. 15

Inne opinie

Warte odsłuchanie nagrania na kanale Jakuba na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=m89Le_41h2Q Cytaty, omówienie opinii z OZSS, na którym to badaniu ojciec odmówił stawienie się.

Ojciec

 1. Opinia jest z maja ubiegłego roku, a jak wygląda sytuacja na dziś? Czy dzieci są z Panem, czy sąd już „przyklepał” zalecenia biegłych, czy sprawa jest jeszcze w toku?

  1. Sędzia nieszczególnie wzięła sobie do serca opinię biegłych sądowych, której to wykonanie sama zleciła. Opinia została sporządzona w marcu 2020 (nie w maju, z maja jest ten wpis). Do dziś nie ma wyroku ani sędzia nie wydała postanowienia. Za to jest gra na czas z drugiej strony w każdy możliwy sposób. I tak czas leci. Pozdrawiam.

   1. Witam, być może to Panu w jakiś sposób pomoże ale prawie identyczną w skutkach opinię za bardzo podobne przewinienia dostała kilka dni temu moja „prawie” była żona przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Wszystko wskazuje, że linia orzecznicza zaczyna się w Polsce zmieniać na korzyść ojców bo w tym momencie OZSSy w 2 równoległych sądach okręgowych w Warszawie orzekają spójnie co zwiększa wagę takich orzeczeń. Gdyby interesowały Pana szczegóły zapraszam do kontaktu przez PW. Pozdrawiam

 2. Czyli matka wariatka nadal sączy toksyny krzywdząc chłopców i system ma to w nosie. W sumie tego się spodziewałam…

  1. Biegli dostają możliwość zapoznania się z aktami. Niekoniecznie to robią, tak obstawiam, albo pobieżnie. Ale to moje domysły na podstawie rozmowy z nimi. Więc jeśli jest w aktach ta opinia kuratorska – jest szansa, że z nią się zapoznają.
   Można na badania w OZSS przynieść istotne dokumenty i (spróbować) im przekazać. Tak na przykład zrobiłem z zaświadczeniem ukończenia kursu umiejętności rodzicielskich. Jeśli nie ma w aktach tej opinii kuratorskiej – weź, może zechcą zobaczyć. Ale badanie jest jakby nieco w oderwaniu od innych dowodów ze sprawy.

   1. Ja chciałem przekazać kilka materiałów podczas takiego badania, ale pani psycholożka odmówiła przyjęcia, bo niby nie może przyjąć nic poza tym co jest w aktach sądowych -nie znalazłem żadnego paragrafu który by zabraniał im przyjmowania dodatkowych materiałów.
    CZy polecacie OZSS Warszawa-Praga? czy jest może jakiś inny gdzie troszkę sprawiedliwości można oczekiwać?

    1. OZSS to nie coś co można polecać lub nie 😉 Dostajesz „skierowanie” do przydzielonego OZSS i tyle. To nie restauracja 😉
     Tak, z założenia nie przyjmują „materiałów” dodatkowych w czasie badania. Nie ma się o co boczyć na nie tutaj. Może nic wprost nie zabrania ale też nie ma chyba nigdzie napisanego, że mają przyjmować 😉
     Co do samego OZSS Warszawa-Praga to zakładam, że mówimy o tym w Warszawie przy ul. Grochowskiej. Hmmm… wizyta tam nie była przyjemnością, ale raczej pozytywne wrażenia, mimo wszystko. Ale jak już mówiłem – to nie restauracja ani pub 😉 To stąd pochodzi ta opinia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *