Notatki policyjne z nie-kontaktów

Notatki policyjne z nie-kontaktów

Notatki policyjne z interwencji gdy funkcjonariusze przyjeżdżają na nie-kontakty. Zawsze byłem i jestem ciekaw co tam zapisują. Niestety nie ma możliwości żadnego wglądu w te notatki, mimo, że ciebie dotyczą. Niby można próbować stosując magiczną formułę dostępu do informacji publicznych ale i tak odmówią.

Jak uzyskać wgląd do treści notatek policyjnych?

Jedyna szansa zapoznania się z tymi notatkami to wniesienie do sprawy sądowej (np. sprawy o zagrożenie nakazem zapłaty, o zmianę miejsca pobytu, o ograniczenie władzy rodzicielskiej, każdej dotyczącej dzieci) o dowód z notatek policyjnych. Sąd wystąpi do komendy o przygotowanie notatek z określonego zakresu czasowego. Policja przekaże te notatki do sądu. Aby się z nimi zapoznać trzeba udać się do czytelni akt, bo sąd nie wyśle stronom postępowania kopii tej odpowiedzi z policji z notatkami.

Przykładowe notatki policyjne z nie-kontaktów z dzieckiem

W moim przypadku w początkowym okresie przyjeżdżający policjanci mieli nastawienie do sytuacji ze sporym dystansem. Ale z upływem czasu mieli okazję przekonać się jak realnie sytuacja wygląda, jak zachowuje się alienatorka, jak zmieniają się jej wersje przyczyn nieprzekazywania dzieci, rozmawialiśmy… po prostu poznali sytuację, poznaliśmy się. Mają świadomość tego jak to wygląda, sporo rozmów, też dłuższych. Dlatego jestem przekonany, że notatki z początkowego okresu mają zupełnie inny wydźwięk niż te późniejsze. Niestety przed oczami miałem na razie tylko notatki z tego pierwszego okresu izolacji. Policja dotychczas dwukrotnie przygotowała zestawienie notatek do sądu.

Panowie policjanci, do jasnej cholery, „widzenia” to są w więzieniu. Swoją drogą – łatwiej o nie i są skuteczniejsze niż wyznaczony przez sąd minimalny czas z dziećmi. Skoro robicie wyłącznie za kronikarzy… niech przynajmniej w tych zapiskach będzie cokolwiek, i coś co brzmi w ogóle akceptowalnie. I co to znaczy „udostępnić dzieci„? Udostępnić to można komuś plik przez internet albo aparat telefoniczny do wykonania połączenia. Jak można udostępnić dzieci? I czy matka w tym wypadku została potraktowana jako właścicielka? To jeśli rodzic jest „właścicielem” dziecka według was, to informuję, że mam te same prawa do dzieci. Tako rzecze sąd i prawo.

notatka policyjna - alienacja rodzicielska

Jak z kolei w tej notatce widać… To co Jakub mówił na kanale „Zrozumieć Relacje” – policjanci postanowili zabawić się w psychologów i zarazem w sąd. Od kiedy to małoletni mają większe prawo stanowienia niż wyroki sądu i obowiązujące prawo? Panowie policjanci, wstyd, bo co tu więcej dodać. Wstyd!

Podobne wpisy

Jestem bardzo ciekaw nowszych notatek. Trzeba załatwić…

Ojciec

Jeden komentarz do “Notatki policyjne z nie-kontaktów

  1. Dokładnie, zgadzam się z ostatnim zdaniem. Prawnik mówiła mi, że dzieci nic nie mogą powiedzieć i zwykle najlepiej z nimi nie wchodzić w żadne dyskusje. Ale sądy i (teraz widzę), że niektórzy policjanci lubią zasłaniać się wolą dzieci, aby umyć ręce. Pajdokracja.
    Dlatego chyba popełniłem błąd w swoim wniosku o ukaranie, że opisywałem sytuacje i parokrotnie, że dziecko „nie chce”, nawet jeżeli było to w kontekście działań alienatorki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *