Jak pozbyłem się komornika za alimenty

Jak pozbyłem się komornika za alimenty

W mojej ocenie walka z komornikami nie jest żadnym przeciwdziałaniem alienacji rodzicielskiej. Komornik to tylko narzędzie alienatorki by się mścić. Komornik jest beneficjentem alienacji rodzicielskiej. On w każdym wypadku jest wygrany, wyłącznie korzysta i przechwytuje pieniądze łatwą ręką. Zero wysiłku a pieniądze mu wpadają. On z zemsty alienatorki korzysta, ale to nie on jest powodem alienacji rodzicielskiej.

Bezprawie komornicze

Nikt kto tego nie doświadczył to nie uwierzy, że druga strona może iść do komornika po alimenty przyszłe. Czyli jak w moim wypadku – płaciłem alimenty w całości, w terminie, a alienatorka po złości poszła do komornika. Co oznacza, że ponoszę minimum+10% kosztów comiesięcznie na tę hienę komorniczą, bo on wykona kilka kliknięć w systemie, a dwa, że mam problemy – np. zajęcie komornicze w miejscu pracy, problem z kredytem itp.

Mało kto by się także domyślił, że komornik działa na gębę. Ale jemu to na rękę. Komornicy to przestępcy ale zasiadając za biurkiem pod godłem Polski. Obrzydzenie bierze. Taki mamy kraj, cóż. Co oznacza działanie „na gębę”? Przychodzi delikwent do komornika i pokazuje kwitek (np. wyrok wykonalny). Myślisz, że komornik weryfikuje czy tę należność już uiściłeś? Nie. A mogłeś przecież już to dawno opłacić. A taki delikwent by zrobić ci na złość pójdzie do komornika. Taką akcję w zakresie gospodarczym (nie rodzinnym) miałem, że dokładnie tak ktoś postąpił. Opłacona przelewem w terminie faktura, a po pół roku komornik zgarnął mi pieniądze z konta. Podążając tą dywagacją – można komuś zniszczyć życie idąc np. do 5 komorników z kwitkiem (który ktoś już opłacił), oni mu znikną te pieniądze z konta, a później oczywiście poszkodowany może sobie w sądach dochodzić swoich praw… – jeśli wcześniej nie zamknie działalności, nie wyląduje na bruku.

Ja bujałem się z komornikami w zakresie alimentów i w zakresie gospodarczym.

Skarga na czynności komornika

Dla komornika położenie łapy na alimentach to żyła złota, dochody na lata bez ponoszenia jakichkolwiek wysiłków. Oczywiście, możesz złożyć zażalenie do sądu rejonowego, przy którym „pracuje” komornik, ale zażalenie na czynności komornika – na egzekucję komorniczą jako taką, możesz złożyć skutecznie dopiero po jej zakończeniu! Co w praktyce to oznacza? Że by pójść tą drogą zażalenia albo czekasz aż „dziecko” (w większości wypadków alimenty są na matkę, każdy to wie, a nie na dziecko) przestanie otrzymywać alimenty (może to być np. kilkanaście lat nawet) albo matka wycofa z własnej woli egzekucję u komornika. W tym czasie komornik zarobi na tobie zapewne kilkadziesiąt tys złotych. Przelicz.

Złożyłem skargę na czynności komornika. O dziwo, sędzia w bardzo pozytywny sposób napisała wyjaśnienie dot. sprawy. Niestety jednak poinformowała, że skargę skutecznie mogę sobie składać po zakończeniu egzekucji.

Z dowodów wpłat […] wynika natomiast, że dłużnik reguluje alimenty na bieżąco. Jeśli zatem wierzyciel alimentacyjny mimo to decyduje się na wszczęcie egzekucji również co do alimentów bieżących to istotnie w postanowieniu kończącym to on winien zostać obciążony kosztami tego postępowania.

postanowienie sądu
skarga na czynności komormika - postanowienie sądu
skarga na czynności komormika - postanowienie sądu

Z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 9 września 1987 r., III CRN 233/87 (OSNCP 1989, nr 10, poz. 161) „wierzyciel, który bez potrzeby powoduje wszczęcie egzekucji w sytuacji gdy dłużnik zgodnie z tytułem wykonawczym dobrowolnie świadczy alimenty w wymaganej wysokości i ustalonym terminie, sam powinien ponieść wywołane tym postępowaniem koszty egzekucyjne, przysługujące organowi egzekucyjnemu”.

Skarga na komornika po zakończeniu egzekucji

Po zakończeniu egzekucji ponownie złożyłem skargę na czynności tegoż komornika. Skarga trafiła oczywiście do tego samego sądu rejonowego ale nieszczęśliwie do innego sędziego. I ten inny sędzia już miał zupełnie przeciwne zdanie o tej sprawie niż sędzia z tego samego sądu. Nic nowego – niby prawo mamy jedno, ta sama sprawa, ale sędzia kieruje się swoimi opiniami, poglądami, czymkolwiek kto tu wpisze (pewnie niektórzy powiedzą też, że układami – ani nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć, ot domysły).

W praktyce nieszczęśliwie oznacza to, że po skończeniu egzekucji komornika (przy uzyskaniu postanowienia sądu o obciążeniu kosztami wierzyciela) powinien on niezwłocznie tobie oddać wszystkie koszty dodatkowe, które od ciebie pobrał, a sam sobie dochodzić roszczenia od drugiej strony. Nietrudno domyślić się, że jak komornik już ma kasę to mu nie spieszno do tego.

Dogadać się z komornikiem

W tym wszystkim pominę już opinię o tym jaką mentalność, honor musi mieć ktoś kto zostaje komornikiem. To aż nazbyt oczywiste.

Dodam jako ciekawostkę, że można nieco złagodzić skutki egzekucji komorniczej, rażenie tej broni. Porozumiałem się z komornikiem, że ja sam będę mu co miesiąc robić przelew odpowiednio wcześniej przed terminem alimentów, a on zdejmie mi zajęcia komornicze w miejscu pracy, w banku. Słowa dotrzymał, o dziwo. Skutki były mniej odczuwalne. On i tak swoje 10% otrzymał, ale mniejsze skutki dla mnie.

Jak ja pozbyłem się komornika

Założyłem sprawę karną prywatno-skargową alienatorce za dwukrotny atak na mnie gazem pieprzowym przez nią. Raz w miejscu publicznym, na imprezie masowej dla dzieci, drugi raz przy ulicy, gdzie skończyło się to wizytą z szyciem ręki u chirurga. Sąd skierował nas na mediacje. W sprawie karnej są bezpłatne. Wolała się porozumieć i w ramach mediacji wynegocjowałem, że wycofam oskarżenie jeśli (między innymi) wycofa skutecznie egzekucję komorniczą za alimenty. Poskutkowało. Myślę, że wiele alienatorek zapracowała sobie na sprawę karną za swoje postępowanie. To dość proste, tanie sprawy sądowe. Później można coś uzyskać, jak widać.

Poradnik Marka – Jak pozbyć się komornika

Marek napisał poradnik Jak pozbyć się komornika. Nie korzystałem z tego poradnika, ale czytałem opinie, że niektórym pomógł, więc podlinkuję.

Niestety poradnik jest dostępny w Google Play (Google Books). Jak masz telefon/tablet z systemem Android to po prostu wchodzisz i pobierasz. Czemu poradnik nie jest dostępny w jakiejś przystępnej formie, np. na stronie www – zapewne autor miał ku temu jakieś przesłanki. Jest jak jest, kopiować go tutaj by był łatwiej dostępny nie będę, bo szanuję prawa autorskie.

bezpłatny poradnik, realnie 7 stron (strona poradnika / treść książki)

płatny (19 zł) poradnik – strona poradnika

Ani nie kwestionuję ani nie potwierdzam. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za działania na podstawie tego poradnika, zwłaszcza, że to nie jest poradnik mojego autorstwa. Na tej stronie dzielę się swoimi doświadczeniami, a sam nie próbowałem działać wedle tych wskazówek.

Wzór skargi na czynności komornika

Próbować zawsze warto. Zawsze jakaś szansa, że trafi się na uczciwego sędziego. Nigdy nie jest tak, że 100% osób z danego środowiska jest zepsutych.

Gdy powiadomi się o tym alienatorkę, powołując się na wyroki, podliczy jej się kwotę, która teraz w nas będzie uderzać comiesięcznie, a na koniec w nią jednorazowo – może sama zmięknie przy takim działaniu psychologicznym. To może przecież w nią po latach uderzyć, cała ta kwota.

Skargę na czynności komornika składa się na standardowym druczku, formularzu. Opłata od tej skargi to 50 zł płatne na rachunek bankowy sądu.

dokument pdf dokument tekstowy OpenOffice Writer

Ojciec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *